Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask
Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask
Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask
Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask
Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask

Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask (1000826)

Marka : Free-M
İndirim Oranı : %29 İndirim
Fiyat : ₺699,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺499,00(KDV Dahil)

Yarım Camlı - Abs Materıal - Ce Onaylı - Güneş Vizörlü

1. Motosiklet Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask

Motosiklet Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask kullanılması zorunlu ve en önemli koruma ekipmanıdır. Değişik kullanım amaçlarına göre ve spor dallarına göre özel olarak tasarlanıp üretilmiş pek çok kask bulunmaktadır. Etkin bir koruma için her şeyden önce motosiklet için özel olarak üretilen uluslararası kalite ve güvenlik standartlarına sahip kaskları tercih etmelisiniz. Avrupa güvenlik standardı olan ECE-2205'ye uyumlu olması çok önemlidir.  Sitemizdeki ürünlerden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Sizlerin güvenliği ve sağlığı için en kaliteli ve en uygun modeller ile karşınızdayız.

2. Motosiklet Kaskı Nasıl Olmalıdır?

Motosiklet kaskı alırken dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Kaskın başına tam olarak oturması bol veya dar olmaması gerekmektedir. Almak istediğiniz kaskta herhangi bir göz koruması bulunmuyorsa muhakkak kullanılmalıdır. Motosiklet kaskınızın aynı zamanda yanmaz ve darbelere dayanıklı olması gerekmektedir. İyi bir yalıtıma sahip aynı zamanda çevredeki sesleri de net bir şekilde duyabildiğiniz kaskları tercih ederek doğru bir seçim yapabilirsiniz.

Kasklar darbelere, ezilme ve sürtünmelere karşı kafayı ve boynu korumak için tasarlanmıştır. Kaskların yapısı, şekli ve tipi farklı olsa da hepsi aynı amaca hizmet eder.

Kaskların korunma seviyenize göre farklı tipleri vardır. Görünüşleri kadar isimleri de size ne kadar koruma sağlayacakları hakkında ipuçları verir.

3. Kask Beden Ölçüleri

Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask bedenini, başınızın çevresini kaşınızın yaklaşık 1 cm üzerinden ölçerek bulabilirsiniz. 
İçteki astarın zamanla %5 ila %10 oranında esneme yapacağı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Kask ilk taktığınızda başınıza tam oturmalıdır. Başınıza dar veya bol olan kasklar kaza esnasında kafanızı koruyamaz.

Kafa Çevresi;

49-50 cm = XXXS

51-52 cm =XXS

53-54 cm =XS

55-56 cm =S

57-58 cm =M

59-60 cm =L

61-62 cm =XL

63-64 cm =XXL

4. Kask çeşitleri nelerdir?

Kasklar, aşağıdaki 5 farklı modelde üretilmektedirler;

-Açık Kasklar

-Chopper Nazi Kasklar

-Cross Kasklar

-Çene Açılır Kasklar

-Çocuk Kaskları

5. Kask neden takılır?

İnsan kafatası, saatte 25 km gibi düşük hızlarda bile yapılan kazalarda ciddi zarar görebilir, hatta kalıcı beyin hasarları oluşabilir. Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask kullanmak sizi bu ciddi yaralanmalardan %70'e varan oranlarda korur. 

6. 2. el kask alınır mı?

 

Free-M Fr-612 Brown-Black Leather Açık Kask, kişinin kafa ölçüsüne uygun olmalıdır. Kişisel bir ekipmandır. Daha önce nasıl kullanıldığını kaskın hangi darbelere maruz kaldığını bilemezsiniz. Bundan dolayı önerilmez.